خانهتاریخچه شرکت تهران الکتریک

تاریخچه شرکت تهران الکتریک

 شرکت تهران الکتریک ( سهامی خاص ) به شماره ثبت 12680 در سال 1347 تأسیس گردید و فعالیت خود را ابتدا با واردات تجهیزات کمپانی Toshiba آغاز و سپس نسبت به تولید آن اقدام نمود که به موازات آن نیز خط تولید کمپانی Candy  را فعال و در مقطعی نیز تجهیزات پزشکی کمپانی های SIMENS , GE از طریق شرکت تهران الکتریک وارد ایران گردید . این شرکت همچنین در زمینه لوازم خانگی مانند یخچال فریز CANDI ، لباسشویی ، ماشین ظرف شویی BRANT ، Toshiba، Ignes ، دوربین Hinmaxm,maya,belen Aver - ساعت سیکو – باطری Toshiba فعالیت های چشمگیری داشته است .

 پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مالکیت این شرکت در سال 1359 به سازمان صنایع ملی واگذار و حدود سه سال توسط سازمان صنایع ملی اداره و درتاریخ 12/9/64  ، 84 درصد آن بنا به حکم دادگاه انقلاب اسلامی تهران به شماره 4770 به سازمان اقتصادی کوثر ( بنیاد شهید و امور ایثارگران ) واگذار شد و اعضای هیات مدیره آن مستقیماً از طریق سازمان اقتصادی کوثر انتخاب گردیدند .

شرکت تهران الکتریک فعالیت رسمی خود را در زمینه تجهیزات پزشکی از سال 1354 آغاز نمود و سیستم های تصویر برداری با برند  Toshiba - comed - listem - mindray - medison  و طی سالهای اخیر  تجهیزات پزشکی Elmed, Brunswick, Welld  را برای اولین بار وارد ایران نمود . شرکت هم اکنون دارای نمایندگی انحصاریSomethy فرانسه ( وانهای هیدروتراپی ) و Daesung کره جنوبی ( پروسسور فیلم رادیولوژی )  می باشد .

این شرکت در سال 1366 فعالیت خود را به صورت تخصصی در زمینه تجهیزات پزشکی ادامه داد و به عنوان یک برند تجاری در بازار تجهیزات پزشکی ایران معرفی شد و امروزه اکثر  پزشکان رادیولوژیست دارای سابقه از تهران الکتریک به عنوان تامین کننده سیستم های تصویربرداری یاد می کنند .

شرکت تهران الکتریک از سال 1386 مطابق با بند 2 تبصره ذیل ماده 55 آئین نامه معاملاتی دانشگاههای علوم پزشکی نسبت به ترک تشریفات مناقصه جهت تجهیز مراکز درمانی اقدام کرده است و  در این راستا در تامین کالاهای پزشکی مورد نیاز دانشگاههای علوم پزشکی و بیمارستان های خصوصی و دولتی و تجهیز بیمارستان های نظیر شهید رحیمی شهر کرد ، شهدای خلیج فارس بوشهر ، شهدای تجریش ، بیمارستان شهید ولیان الیگودرز و البته  تمامی مراکز توانخشی بنیاد شهید و امور ایثاگران فعالیت داشته است .

شرکت تهران الکتریک در تاریخ 6/2/1394 موفق به دریافت مجوز فعالیت شرکت دارویی گردید و در تلاش است در این زمینه خدمات موثری در بخش بهداشت و سلامت بویژه به خانواده های معزز شهداء و ایثارگران عزیز ارائه نماید .

با ورود مدیریت جدید اهداف شرکت تهران الکتریک از زمینه واردات تجهیزات پزشکی فراتر رفته و با بهره گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری بر مبنای اقتصاد مقاومتی تولید و صادرات به طور جدی مد نظر قرار گرفت و تحقیق و مطالعه و بررسی های کارشناسی در این زمینه آغاز گردید . امید است با عنایات حضرت ولیعصر (عج ) و دعای خیر شهدای معزز که صاحبان اصلی این مجموعه میباشند و مساعدت های مدیرعامل محترم سازمان اقتصادی کوثر که به حق با پیگیری های دلسوزانه و مسئولانه تا به حال حامی این شرکت بوده است در سال« اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل » شاهد پیشرفت روز افزون برای ایران اسلامی و علی الخصوص شرکت تهران الکتریک باشیم .  

تبلیغات

جستجو
English